Navštivte Pražské jaro – 72. mezinárodní hudební festival

Poznejte Prahu i z jiné stránky. Česká metropole krom krásných pamětních či výletních míst nabízí i zážitky, které obohatí vaši duši a kulturní rozhled. Pražské jaro je tím pravým pro všechny milovníky hudby. Staňte se i vy jeho součástí. Navštivte Pražské jaro ve dnech 12.5.- 2.6.2017.

Neformální zahájení na Kampě

Zpříjemněte si páteční odpoledne 12. 5. 2017 a přijďte nasát duševní klid do parku na Kampu. V letošním roce právě zde proběhne neformální zahájení tohoto hudebního svátku. Ve 20:00 hodin pak z vašeho piknikového místa můžete sledovat přímý přenos vyprodaného zahajovacího koncertu již 72. ročníku festivalu Pražské jaro z Obecního domu. Tentokrát zahraje Mou vlast těleso, které mnozí řadí na první příčku pomyslného žebříčku nejlepších světových orchestrů – Vídeňští filharmonikové v čele s dirigentem Danielem Barenboimem.

Letošní lákadla Pražského jara

I tento rok tvoří repertoár festivalu nejzářivější jména z hudebního světa. Do Prahy mimo jiné zavítá i jedna z nejlepších operních hvězd současnosti Diana Damrau spolu se svým manželem, francouzským basbarytonistou Nicolasem Testé. Koncert, který je součástí jejich evropského turné Belcanto Drammatico, představí výběr árií ze slavných operních titulů devatenáctého století. Italský soubor La Compagnia del Madrigale se představí výběrem z madrigalů Claudia Monteverdiho.

Mezi vzácné hosty patří i Toronto Symphony Orchestra v čele se skvělým dirigentem Peterem Oundjianem. S jednou z kanadských nejvýznamnějších kulturních institucí se po dlouhých osmnácti letech na české podium vrátí hvězdný ruský houslista Maxim Vengerov. V rámci letošního španělského cyklu Pražského jara zazáří i mladá zpěvačka Rócio Márquez.

Festivalový program rovněž zpestří barokní orchestr Forma Antiqva, který patří mezi nejvyhledávanější španělské hudební ansámbly. V neposlední řadě nesmíme opomenout Českou filharmonii tentokrát pod taktovkou Kristjana Järviho, se kterou se představí sólista pianista Lukáš Vondráček. Publikum Pražského jara oslní ale i mnoho dalších umělců věhlasných jmen. Program je bohatý a vybírat je i na letošním festivalu z čeho.

Břetislavka vám přeje nezapomenutelný hudební zážitek na Pražském jaru.

Máte zájem o ubytování v rezidenci Břetislavka? Napište nám

    Vaše jméno*

    Vaše zpráva

    [recaptcha]

    Jsme vám plně k dispozice ONLINE. Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat přes Skype, Whatsapp, Messenger.

    Máte zájem o prohlídku? Videoprohlídky ONLINE.