Praha napříč dějinami v Muzeu hlavního města Prahy

Pakliže se rádi zajímáte o dějiny, nenechte si ujít expozice v Muzeu hlavního města Prahy na Florenci. Výstavy vás provedou českou metropolí od pravěku až do doby baroka.

Praha od pravěku až do 18. století

Nechte svou zvídavost uspokojit v muzeu na Florenci, které vám odpoví na vaše všetečné otázky. Jak vypadali a kdy přišli na naše území první lidé? Prostřednictvím archeologických nálezů se dozvíte, jak žili, jak se odívali. Další expozice věnovaná středověké Praze vás zasvětí do časů vzniku Pražského hradu, Vyšehradu, ve 13. století Starého města a Malé Strany. A připomene bouřlivé období husitských válek. Období doby císaře Rudolfa II. i bitvu na Bílé hoře pak zmapuje expozice „Praha na přelomu středověku a novověku“.

Jedinečný model podoby historického centra Prahy s Pražským hradem

Nejatraktivnějším exponátem muzea je Langweilův model Prahy z let 1826–1837. Ručně vytvořená práce z papírové lepenky je jedinečným dokladem podoby Starého Města, Malé Strany a Pražského hradu před přestavbou Prahy na konci 19. a počátku 20. století. Unikátní barevný a především detailní model v měřítku 1:480 tvoří více než 2000 budov na přibližně 20 m².

Každičký kousek Prahy, kterým procházíte, má svou minulost. Rezidence Břetislavka vám přeje při objevování české metropole otevřené oči i duši.

Jsme vám plně k dispozice ONLINE. Máte dotaz? Neváhejte nás kontaktovat přes Skype, Whatsapp, Messenger.

Máte zájem o prohlídku? Videoprohlídky ONLINE.